Přeskočit na obsah

Mobilní inventury

ALTEC Aplikace dosud podporovala provádění inventur pomocí verze založené na platformě Windows, u které se nastal problém s přerušením podpory ze strany Microsoftu.

To bylo jedním z důvodů, abychom vyvinuli novou verzi elektronických inventur založenou na OS Android. Současně jsme se zaměřili na zlepšení aplikace tak, aby bylo provádění inventur uživatelsky přívětivé, rychlé a efektivní.

Nová verze podporuje elektronické inventury:

  • majetku,
  • skladových zásob,
  • nehotové výroby.

Nové inventurní aplikace jsou naprogramovány v režimu online/offline. V případě, že je zařízení v dosahu signálu, online odesílá data na server a zároveň ze serveru přijímá online data o aktuálním vývoji inventury. V okamžiku výpadku signálu zařízení dále funguje a nasnímané údaje si ukládá do paměti. Když se následně uživatel opět dostane do místa, kde je k dispozici signál, nemusí provádět žádnou akci a zařízení automaticky na pozadí provede synchronizaci se serverem.

Nejběžnějším způsobem, kterým se zařízení připojuje do podnikové sítě, je wifi signál. V případě, že není k dispozici je možné využít i GSM připojení. Offline snímání kódů umožní provést inventuru i v místech, kde není k dispozici wifi signál případně ani pokrytí GSM signálem, jako jsou dislokované sklady nebo sklady se silným rušením signálu. Vše s maximálním komfortem, kdy se uživatel nemusí starat o stažení dat na server. Inventuru může současně provádět neomezené množství uživatelů.

Aplikace je optimalizována pro mobilní zařízení PDA, které zrychluje a usnadňuje provádění inventury. Čárové kódy lze snímat i pomocí chytrých telefonů, ale je třeba si uvědomit, že načtení čárového kódu je v tomto případě pomalé a při snímání tisíců kódů bude uživatele velmi brzdit. PDA mají kromě výkonného 2D skenneru i další výhody jako je nerozbitnost a řádné otestování. Pro informaci o doporučovaném HW nás prosím kontaktujte na helpdesku nebo hotline. PDA dodává naše společnost, která je partnerem firem Zebra a Honeywell. Samozřejmě nic ale nebrání tomu, abyste si doporučený typ pořídit vlastními silami.

Software je využitelný i pro zákazníky, kteří nepoužívají ERP ALTEC. Využívají jej např. zákazníci IS IFS, SoPHIS a MISO.

Aplikace pro inventury majetku na OS Android je zákazníky využívána již od roku 2018, inventury skladů a nehotové výroby se u prvních zákazníků zaváděly v průběhu roku 2021.