Přeskočit na obsah

Docházkový terminál AntiCOVID

RDD s.r.o. se snaží podpořit boj proti pandemii COVID 19 a proto přichází s novým docházkovým terminálem, který snižuje nezbytnost fyzického kontaktu a zároveň průběžně monitoruje zdravotní stav zaměstnanců.

Šíření infekce COVID znamená ve většině případů pro zaměstnavatele veliké ekonomické náklady z důvodu omezení provozu. Negativní dopady má samozřejmě také na zaměstnance, kteří nejdříve musí přemoci nemoc a následně se potýkat s následky prodělané nemoci projevující se různými postcovidovým syndromy, zejména přetrvávající dušností a zvýšenou únavou, které omezují pracovní výkon, snižují kvalitu života a trvají často i déle než 3 měsíce.

Nový docházkový terminál RDD obsahuje integrovaný teplotní senzor. Systém automaticky kontroluje teplotu každého zaměstnance při příchodu do práce a následně při každé interakci s terminálem. V případě zvýšené teploty je zaměstnanec akusticky upozorněn a je mu sděleno, jak by měl dále postupovat. Systém vede elektronickou historii naměřených hodnot každého zaměstnace a mimo akustického upozornění zaměstnance obsahuje i další metody, které zabrání šíření infekce ve firmě jako je informování závodního lékaře nebo nadřízeného pracovníka prostřednictvím SMS.

Nové docházkové terminály podporují také bezkontaktní identifikaci zaměstnanců dvěmi různými způsoby. Progresivní metodou je identifikace osob na základě rozpoznání obličeje. Identifikace osob tímto způsobem je velmi rychlá a komfortní, zaměstnanec nemusí hledat peněženku s identifikační kartou, stačí se k terminálu přiblížit a je okamžitě rozpoznán.
Terminály podporují také nejběžnější bezkontaktní metodu identifikace zaměstnanců, tj. identifikaci pomocí RFID karet, při které zaměstnanec přiblíží svou osobní kartu na vzdálenost cca 1 cm od čtečky.
Rozpoznání zaměstnance na základě obličeje neumožňuje podvody, které se občas stávají, kdy se zaměstnanec pomocí identifikační karty přihlásí do systému místo jiného zaměstnance. V tomto směru je bezpečnou i metoda identifikace založená na otisku prstu, kterou terminál také podporuje, v době pandemie COVID ji ale ze zřejmých důvodů nedoporučujeme.

Mezi další funkce docházkového terminálu patří také možnost ovládat dveřní zámky a tím nabízí další příležitost k omezení fyzického přenosu infekce.

Věříme, že tímto způsobem pomůžeme předejít rychlému šíření infekce COVID v závodech a k návratu celé společnosti k normálnímu fungování. Čtečky integrující teplotní čidlo představují zvýšený náklad na každý terminál, pokud ale zachrání ve firmě jediného zaměstnance před nákazou touto infekcí, bude se pro velkou část podniků jednat o ekonomicky efektivní prevenci.

Terminály se uplatní i do budoucna, kdy doufejme COVID již nebude hrozbou, protože neukáznění nemocní zaměstnanci na pracovišti vždy byli hrozbou a tato prevence umožní snížit nemocnost ve firmě.

Více informací o docházkovém systému Permis WEB naleznete zde.